Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 722 328 055

Blog

klimatyzacja

Rozwiązania klimatyzacyjne idealne dla obiektów biurowych

W biurze powinny panować odpowiednie warunki temperaturowe. Wpływają one na efektywność wykonywanych zadań oraz samopoczucie pracowników. Zbyt wysoka temperatura powoduje problemy z koncentracją i sprzyja pojawieniu się uczucia zmęczenia, a także jest niebezpieczna dla zdrowia. Z tego względu w większości biur montowana jest klimatyzacja. Wyjaśniamy, jaki rozwiązania klimatyzacyjne najlepiej sprawdzają się w przestrzeni biurowej.

Czytaj więcej...

pompa ciepła

Montaż pompy ciepła. Postępowanie krok po kroku

Pompa ciepła od dłuższego czasu już coraz bardziej popularna w Polsce. Wymusza przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej lub cieplnej. Rynek pomp ciepła rośnie z roku na rok o około 35%.  Pompy ciepła jako jedne z nielicznych, spośród urządzeń grzewczych, nie powodują żadnej emisji niebezpiecznych związków do atmosfery. 

Czytaj więcej...

izolacja ścian

Jak zadbać o izolację ścian i podlóg w domu energooszczędnym?

Wydatki związane z utrzymaniem budynku, a przede wszystkim z wytworzeniem potrzebnej ilości ciepła, należą do największych kosztów eksploatacyjnych. Sposobem na ich ograniczenie jest wybór właściwej metody ogrzewania domu przez zastosowanie odpowiednio wydajnych urządzeń grzewczych. Nawet najnowocześniejsze systemy nie przydadzą się jednak na wiele, jeżeli budynek nie zostanie prawidłowo zaizolowany. Przekonajmy się, dlaczego jest to tak ważne i sprawdźmy, jakie rozwiązania są stosowane najczęściej.

Czytaj więcej...

klimatyzacja

Wybieramy klimatyzację dla domu - co wziąć pod uwagę?

Jednym z najlepszych rozwiązań na upalne dni jest wybór klimatyzacji. To ona pozwala znacząco obniżyć temperaturę wewnątrz pomieszczeń, a tym samym poprawić komfort przebywania w nich. Jednak przeglądając rozwiązania nietrudno nie zauważyć, że jest ich bardzo dużo. Czym więc należy się kierować i co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając konkretny system klimatyzujący dom?

Czytaj więcej...

pompa ciepła

Ogrzewanie domu pompą ciepła - czy to się opłaca?

Ekologiczne sposoby ogrzewania naszych domów to w ostatnich latach temat numer jeden w wielu dziedzinach ekonomii i gospodarki. Niestety, nasze środowisko coraz gorzej znosi efekty dziesięcioleci spalania szkodliwych paliw i wydzielania do atmosfery substancji zagrażających nie tylko zdrowiu naszej planety, ale także nas wszystkich. Dlatego gorączkowo poszukujemy wszelkich rozwiązań, by móc ogrzewać swoje budynki w sposób jak najbardziej ekologiczny. Jednym z takich rozwiązań są pompy ciepła. Na czym polega ich praca i czy ogrzewanie domu tą metodą jest kosztowne? Zastanówmy się dziś nad tym tematem.

Czytaj więcej...

dach

Czy konstrukcja dachu wpływa na energooszczędność domu?

Energooszczędność to coś, co w kontekście budowania domu jest obecnie chyba jednym z najważniejszych tematów. Ciągle rosnące koszty energii powodują, że jest to już nie tylko ciekawa opcja, ale wręcz standard. W związku z tym w centrum zainteresowania inwestorów zaczynają się pojawiać domy zarówno energooszczędne, jak i pasywne. A nawet jeśli ktoś dysponuje dużo mniejszymi środkami, to i tak stara się, gdzie to tylko możliwe, zastosować rozwiązania, które pozwalają obniżyć koszty związane z późniejszym użytkowaniem budynku. Jak jednak w rozwiązaniach energooszczędnych patrzy się na dach budynku? Czy jego konstrukcja ma wpływ na ten aspekt domu? Właśnie ten temat postanowiliśmy omówić w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej...

mostki termiczne

Mostki termiczne - największy wróg budynków energooszczędnych

Czym są mostki termiczne? To elementy przegród budowlanych, które posiadają wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. Znacznie wyższy niż ten, który mają sąsiadujące z nimi części budynku. Powoduje to, że przez takie miejsca uciekają z mieszkań i z domów znaczne ilości ciepła. Jest to z wielu względów niekorzystna sytuacja.

Czytaj więcej...

ogrzewanie domu

Jak ogrzewać dom w sposób energooszczędny i ekologiczny?

Ogrzewanie domu to jeden z najważniejszych jego systemów, bez którego nie da się mieszkać. W ostatnich latach zwiększony nacisk kładzie się jednak na dbanie o środowisko i czystsze powietrze, korzystanie z odnawialnych źródeł energii i wykorzystanie ich także w związku z ogrzewaniem. Ograniczenie emisji CO2 do atmosfery to kwestia wręcz paląca w momencie, w jakim się znaleźliśmy, dlatego alternatywne sposoby ogrzewania domu muszą być energooszczędne oraz ekologiczne. Jaki mamy wybór w tej kwestii? Przyjrzyjmy się kilku rozwiązaniom.

Czytaj więcej...

Projektowanie domów energooszczędnych

Zasady projektowania domów energooszczędnych

Projektanci tworząc domy energooszczędne skupiają się przede wszystkim na ograniczaniu zużywanej w nich energii. Głównie chodzi o energię termiczną, która wykorzystywana jest do ogrzania pomieszczeń oraz wody użytkowej.

Czytaj więcej...